Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Lördagen den 10 november 15:30

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
DAMER KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Elin Jörnelind   Warpen BK   172 182 141 175   670
2. Erika Nordström   BK Tranan   157 138 159 167   621
3. Lena Svanström   BK Tranan   141 148 137 155   581
4. Maria Persson   BK Kyrk Skövde   153 144 130 145   572
 
 
DAMER KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Denise Pettersson   Klotrullarnas BK   146 142 162 177   627
2. Ida Sjöberg   BK Tranan   156 153 137 130   576
3. Anneli Wegemyr   Klotrullarnas BK   133 139 145 117   534
 
 
DAMER KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Cecilia Robinsson   BK Tranan   161 129 124 153   567
2. Sandra Friberg   Klotrullarnas BK   137 138 125 129   529
3. Linn Ulander   Warpen BK   101 112 122 122   457
4. Agneta Andersson   Klotrullarnas BK   99 98 110 108   415
5. Jenny Lindwall   Klotrullarnas BK   93 71 82 96   342
 
 
DAMER KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Isabel Ferlin   Klotrullarnas BK   99 97 150 116   462
2. Sara Berglund   Klotrullarnas BK   55 62 59 72   248
 
 
HERRAR KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Fredrik Karlsson   BK Tranan   214 192 158 134   698
2. Tomas Andersson   BK Kyrk Skövde   158 183 142 171   654
3. Sammy Juslin   BK Tranan   150 169 138 196   653
4. Emil Ura   BK Tranan   158 178 169 137   642
5. Erik Karlsson   BK Tranan   147 177 170 144   638
6. Tomi Rautio   Klotrullarnas BK   159 126 151 188   624
7. Johan Larsson   BK Kristallen   127 150 129 142   548
 
 
HERRAR KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Mattias Andersson   BK Tranan   184 159 160 153   656
2. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   146 161 162 128   597
3. Anders Svanström   BK Tranan   129 144 159 137   569
4. Martin Gustavsson   Klotrullarnas BK   136 108 170 141   555
5. Jens Persson   BK Kristallen   126 170 113 139   548
6. Jimmy Susi   BK Tranan   111 107 114 172   504
 
 
HERRAR KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Olle Svensson   BK Tranan   170 173 166 165   674
2. Kennet Ceder   BK Tranan   161 133 152 145   591
3. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   147 143 147 109   546
4. Kenneth Magnusson   Team Kinnekulle HBK   128 149 113 140   530
5. Simon Norman   Team Kinnekulle HBK   141 144 145 99   529
6. Alexander Lindqvist   Klotrullarnas BK   111 121 136 159   527
7. Jonathan Carlsson   BK Tranan   134 147 104 137   522
8. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   111 159 120 107   497
9. Daniel Hermansson   Klotrullarnas BK   126 128 97 126   477
10. Magnus Hjertén   Klotrullarnas BK   131 121 100 125   477
11. William Åberg   Klotrullarnas BK   134 90 150 101   475
 
 
HERRAR KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Henrik Ernbert   Klotrullarnas BK   110 103 99 101   413
2. Emil Antonsson   BK Tranan   102 91 108 111   412
3. Daniel Hult   BK Tranan   87 88 89 86   350
 
 
RÄNNKLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Micky Hellman   BK Tranan   195 165 181 212   753