Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Lördagen den 10 november 10:30

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     

 
 
DAMER KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Emma Persson   BK Miss   169 168 169 161   667
2. Annette Jönsson   Lunds HIF   165 148 169 148   630
 
 
DAMER KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Karin Bengtsson   Palmstadens HBK   96 142 99 142   479
 
 
DAMER KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Birgitta Anderberg   BK Piggelin   130 125 98 110   463
2. Erica Vidberg   Lunds HIF   119 125 106 102   452
 
 
DAMER KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Harriet Roos   Palmstadens HBK   92 123 97 89   401
2. Jenny Andersson   Palmstadens HBK   124 104 63 85   376
3. Jenny Jönsson   Palmstadens HBK   102 64 82 70   318
4. Camilla Olsson   Palmstadens HBK   88 40 67 75   270
 
 
HERRAR KLASS A
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Johan Landgren   Lunds HIF   193 190 200 168   751
2. Bengt Schnipka   Palmstadens HBK   159 161 172 200   692
3. Andreas Brönnmark   Palmstadens HBK   112 190 132 125   559
4. Erik Åkerman   Palmstadens HBK   143 107 155 141   546
 
 
HERRAR KLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Rasmus Moberg   BK Piggelin   136 203 132 188   659
2. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   154 191 149 156   650
3. Lucas Åkerman Berndtsson   BK Piggelin   122 141 151 169   583
4. Jimmy Karlsson   Lunds HIF   162 114 146 146   568
5. Lars Albertson   BK Piggelin   146 112 147 152   557
6. Benny Nielsen   Lunds HIF   133 138 123 155   549
7. Robin Persson   Palmstadens HBK   146 140 121 121   528
8. Oliwer Enulf   Palmstadens HBK   112 115 160 117   504
 
 
HERRAR KLASS C
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Ken Andersson   Lunds HIF   183 152 157 141   633
2. Dick Andersson   BK Piggelin   145 144 158 139   586
3. Tomas Holm   Palmstadens HBK   117 167 103 148   535
4. FAbian Bergmann   Lunds HIF   139 140 136 118   533
5. Mikael Johansson   Lunds HIF   120 127 130 127   504
6. Daniel Gullberg   BK Piggelin   108 125 113 99   445
7. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   123 118 101 95   437
 
 
HERRAR KLASS D
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Marcus Svensson   BK Piggelin   128 123 133 141   525
2. Anders Pedersen   Palmstadens HBK   92 134 95 72   393
 
 
RÄNNKLASS B
  Namn   Klubb   1
2
3
4
  Totalt
1. Jonas Larsson   Palmstadens HBK   176 156 160 179   671