Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Olle Svensson   BK Tranan   674
2. Tom Elingsworth   BK Bullerby   643
3. Ken Andersson   Lunds HIF   633
4. Anders Rosberg   BK Bowlinggänget   631
5. Johan Nyman   Team Taggen BK   602
6. Tommy Rosengren   BK Varg Para   595
7. Kennet Ceder   BK Tranan   591
8. Dick Andersson   BK Piggelin   586
9. Johnny Andersson   BK Skoj   576
10. Alexander Lund   Eksjö BK/EBOK   575
11. Göran Göransson   Team Taggen BK   548
12. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   546
13. Max Ryrstedt   BK Skoj   545
14. Andreas Löfqvist   BK Klossen   545
15. Albin Lander   Nannylunds IF   542
16. Tomas Holm   Palmstadens HBK   535
17. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   534
18. Lars Sjölander   BK Bowlinggänget   534
19. FAbian Bergmann   Lunds HIF   533
20. Jan Orest   BK Bowlinggänget   532
21. Kenneth Magnusson   Team Kinnekulle HBK   530
22. Simon Norman   Team Kinnekulle HBK   529
23. Alexander Lindqvist   Klotrullarnas BK   527
24. Jonathan Carlsson   BK Tranan   522
25. Martin Jonsson   BK Skoj   522
26. Marcus Mai   Vilbergens HBK   513
27. Mikael Johansson   Lunds HIF   504
28. Toni Sandelin   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   503
29. Dick Sernfalk   Team Taggen BK   500
30. Hampus Hammarbäck   HIF FK Lindesberg   498
31. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   497
32. Stefan Melin   BK Klossen   496
33. Kristian Källström   Motala BF   496
34. Mikael Hansen   BK Varg Para   483
35. Dennis Andersson   BK Varg Para   481
36. Kristoffer Frost   BK Klossen   481
37. Fredrik Malmsten   BK Skoj   479
38. Peter Ahnfeldt   BK Varg Para   477
39. Daniel Hermansson   Klotrullarnas BK   477
40. Magnus Hjertén   Klotrullarnas BK   477
41. Ronnie Ohlsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   476
42. William Åberg   Klotrullarnas BK   475
43. Kasper Lindqvist Söderström   Norsborgs AIK   468
44. Johan Carlsson   Team Taggen BK   464
45. Per Rundblad   Nannylunds IF   461
46. Lars-Inge Malmgren   Team Taggen BK   461
47. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   459
48. Andreas Morton   Motala BF   456
49. Daniel Gullberg   BK Piggelin   445
50. Anders Nilsson   Team Taggen BK   438
51. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   437
52. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   430
53. Jan-Erik Lundwall   Norsborgs AIK   416