Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass B

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Simon Sätterström   Volvo FK   693
2. Oscar Karell   Norrtälje BwK   683
3. Johan Danielsson   BK Bowlinggänget   675
4. Emil Granström   Vimmerby BK   662
5. Rasmus Moberg   BK Piggelin   659
6. Mattias Andersson   BK Tranan   656
7. Andreas Leuving   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   650
8. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   650
9. Mikael Svensson   HIF FK Lindesberg   642
10. Alexander Hansson   BK Skoj   642
11. Pierre Ivarsson   Motala BF   636
12. Lennart Gustafsson   Vilbergens HBK   636
13. Jonathan Engström   Volvo FK   620
14. Mats Berglund   BK Klossen   611
15. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   597
16. Christoffer Stelpe   Nannylunds IF   588
17. Lucas Åkerman Berndtsson   BK Piggelin   583
18. Johan Holm   Norrtälje BwK   575
19. Erik Nilsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   573
20. Henrik Söderkvist   BK Klossen   572
21. Anders Svanström   BK Tranan   569
22. Jimmy Karlsson   Lunds HIF   568
23. Lars Albertson   BK Piggelin   557
24. Tobias Larsson   HIF FK Lindesberg   557
25. Per-Åke Berglund   BK Craft   555
26. Martin Gustavsson   Klotrullarnas BK   555
27. Benny Nielsen   Lunds HIF   549
28. Tommy Lundbom   Motala BF   549
29. Jens Persson   BK Kristallen   548
30. Erik Frimodig   BK Klossen   545
31. Robin Lyzell   BK Skoj   542
32. Robin Persson   Palmstadens HBK   528
33. Mikael Holma   BK Bus   524
34. Martin Arvidsson   BK Bullerby   522
35. Paul Gustafsson   BK Varg Para   521
36. Stefan Nowakowski   Norsborgs AIK   517
37. Ronny Olsson   Vilbergens HBK   508
38. Andreas Svensson   BK Bowlinggänget   505
39. Rickard Blomdahl   Norsborgs AIK   505
40. Jimmy Susi   BK Tranan   504
41. Oliwer Enulf   Palmstadens HBK   504
42. Martin Källman   HIF FK Lindesberg   487
43. Jimmy Månsson   BK Varg Para   466
44. Lennart Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   460